ToshTech texnika universitetiga O‘zbekiston Respublikasi Markaziy banki Raisining o‘rinbosari Achilov Nodirbek Muhammadiyevich tashrif buyurdi
10 iyul 2026
6
Tashrif davomida mehmonga ToshTech texnika universitetining tashkil etilish tarixi, rivojlanish konsepsiyasi, ustuvor ta’lim va ilmiy yo‘nalishlari, shuningdek, zamonaviy muhandislik ta’limini rivojlantirish borasida amalga oshirilayotgan loyihalar haqida batafsil ma’lumot berildi.
Shuningdek, universitetning yangi kampusi bilan yaqindan tanishildi. Tashrif davomida zamonaviy auditoriyalar, o‘quv va ilmiy-tadqiqot infratuzilmasi hamda talabalar uchun yaratilgan zamonaviy shart-sharoitlar ko‘zdan kechirildi.
Uchrashuv yakunida oliy malakali muhandis va mutaxassis kadrlar tayyorlash, ta’lim hamda amaliyot integratsiyasini kuchaytirish, shuningdek, istiqboldagi hamkorlik yo‘nalishlari yuzasidan o‘zaro fikr almashildi

Заместитель Председателя Центрального банка Республики Узбекистан Ачилов Нодирбек Мухаммадиевич посетил Технический университет ToshTech
10 июля 2026
6
В ходе визита гостю была представлена подробная информация об истории создания Технического университета ToshTech, концепции его развития, приоритетных образовательных и научных направлениях, а также о проектах, реализуемых в целях развития современного инженерного образования.
Кроме того, состоялось ознакомление с новым кампусом университета. В ходе посещения были представлены современные учебные аудитории, образовательная и научно-исследовательская инфраструктура, а также условия, созданные для студентов.
По итогам встречи стороны обменялись мнениями о перспективах развития сотрудничества в сфере подготовки высококвалифицированных инженерных и профессиональных кадров, а также укрепления интеграции образования и практики