Endi Tаshkent Tech’da o‘qib dunyoning TOP-40 taligiga kiruvchi Shanghai Jiao Tong University diplomini ham olish imkoniyati mavjud!
16 aprel 2026
292
Xitoy Xalq Respublikasiga amalga oshirilgan xizmat safari doirasida Tashkent Tech rektori Xudaykulov Adxam Yusupovich hamda Boston Consulting Group (BCG) ekspertlari ishtirokida Shanghai Jiao Tong University (SJTU) rahbariyati bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Tashkent University of Technology va SJTU o‘rtasida amalga oshirilayotgan 2+2 qo‘shma ta’lim dasturi doirasida talabalar dastlabki ikki yilni Toshkentda, keyingi ikki yilni Shanxayda davom ettirish imkoniga ega bo‘ladilar.
Dastur xalqaro standartlarga mos ta’lim, ilg‘or laboratoriyalar, zamonaviy infratuzilma hamda dunyo darajasidagi professorlar bilan ishlash imkoniyatini taqdim etadi.
Bu — nafaqat diplom, balki global tajriba, yangi imkoniyatlar va xalqaro karyera sari mustahkam qadamdir.

Now, by studying at Tashkent University of Technology, students have the opportunity to earn a degree from one of the world’s TOP-40 universities — Shanghai Jiao Tong University!
16 April 2026
292
As part of an official visit to the People’s Republic of China, the Rector of Tashkent Tech, Khudaykulov Adkham Yusupovich, together with experts from Boston Consulting Group (BCG), held a meeting with the leadership of SJTU.
Within the framework of the 2+2 joint educational program between Tashkent University of Technology and SJTU, students will be able to: