29–30 noyabr kunlari Tashkent Tech bepul Foundation tayyorgarlik dasturi bo‘yicha kirish imtihonlarini o‘tkazdi. Ushbu dastur xalqaro darajadagi muhandislik ta’limini olishni maqsad qilgan abituriyentlarga mo‘ljallangan. Imtihonlar matematika va fizika fanlaridan o‘tkazildi. Saralash jarayonida nafaqat nazariy bilimlar va formulalarni bilish, balki ularni amaliy masalalarni yechishda qo‘llash qobiliyati, mantiqiy fikrlash, diqqatlilik va muhandislik yo‘nalishlarida o‘qishga bo‘lgan umumiy salohiyat baholandi.
Test natijalari allaqachon e’lon qilindi!
Har bir abituriyent o‘z natijasini quyidagi usullardan birida bilib olishi mumkin:
maxsus Telegram-bot orqali ID raqamini kiritib,
e’lon qilingan faylni yuklab olib,
yoki call-markazimizga qo‘ng‘iroq qilib.
Tanlovdan muvaffaqiyatli o‘tgan abituriyentlarni tabriklaymiz!
Yuqori bilim darajasini ko‘rsatgan abituriyentlar
Siz test sinovlaridan muvaffaqiyatli o‘tdingiz va yuqori natija ko‘rsatdingiz. Siz Tashkent Tech Foundation dasturiga qabul qilindingiz, dastur 2026-yil yanvarida boshlanadi.
Universitet vakillari siz bilan bog‘lanib, keyingi bosqichlar bo‘yicha ma’lumot beradi.
Kutish ro‘yxatidagi abituriyentlar uchun
Ayni paytda siz Foundation dasturiga qabul bo‘yicha kutish ro‘yxatidasiz. Bir hafta ichida universitet xodimlari siz bilan bog‘lanib, keyingi jarayonlar haqida ma’lumot beradi.
Tanlovda ishtirok etgan barcha abituriyentlardan minnatdormiz!
Sizning muhandislik ta’limiga bo‘lgan qiziqishingizni qadrlaymiz va bilimga intilish — kelajakda O‘zbekiston va butun dunyo taraqqiyotiga ta’sir qiladigan texnologiyalarni yaratishga olib boradigan muhim qadam ekanligiga ishonamiz.

Вышли результаты вступительного тестирования программы Foundation Tashkent Tech
29–30 ноября Tashkent Tech провёл вступительные экзамены на бесплатную подготовительную программу Foundation, предназначенную для абитуриентов, стремящихся получить инженерное образование международного уровня. Экзамены включали тестирование по математике и физике. Во время отбора оценивались не только знания формул и теории, но и умение применять их для решения практических задач, логическое мышление, внимательность и общий потенциал к обучению инженерным направлениям.
Результаты тестирования уже опубликованы!
Каждый участник отбора может узнать свой результат следующими способами:
ввести ID-номер в специальном Telegram-боте,
скачать опубликованный файл со списком абитуриентов,
или позвонить нашему колл-центру
Поздравляем участников, успешно прошедших отбор!
Абитуриенты, показавшие высокий уровень знаний
Вы успешно прошли тестирование и показали высокий уровень знаний. Вы зачислены на программу Foundation Ташкентского технологического университета, которая начнется в январе 2026 года.
С вами свяжутся представители университета для объяснения следующих шагов.
Для абитуриентов, находящихся в листе ожидания
На данный момент вы включены в лист ожидания кандидатов на участие в программе Foundation. В течение недели с вами свяжутся сотрудники университета и предоставят информацию о дальнейших шагах.
Благодарим всех участников отбора!
Мы ценим ваш интерес к инженерному образованию и уверены, что стремление к знаниям — это шаг к будущему, в котором вы сможете создавать технологии, влияющие на развитие Узбекистана и всего мира.