Oʻzbekiston Respublikasi Oliy taʼlim, fan va innovatsiyalar vazirining tegishli buyrugʻiga asosan Akmal Suxrobovich Rustamov Tosh Tech texnika universitetining akademik faoliyat bo‘yicha prorektori lavozimiga tayinlandi.
Mazkur tayinlovga qadar Akmal Rustamov Turin politexnika universitetida turli lavozimlarda faoliyat yuritgan. 2021-yildan boshlab esa Kimyo xalqaro universitetining Ilmiy-tadqiqot va innovatsiyalar boshqarmasi boshlig‘i lavozimida ishlab, universitetda ilmiy-tadqiqot faoliyatini rivojlantirish, innovatsion loyihalarni amalga oshirish hamda ilmiy salohiyatni yuksaltirish yo‘nalishlariga rahbarlik qilgan.
Ma’lumot o‘rnida, Tosh Tech texnika universiteti O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 8-sentabrdagi PQ-274-son qaroriga muvofiq tashkil etilgan.

В соответствии с соответствующим приказом Министра высшего образования, науки и инноваций Республики Узбекистан Акмал Сухробович Рустамов назначен на должность проректора по академической деятельности Технического университета Tosh Tech.
До настоящего назначения Акмал Рустамов занимал различные должности в Туринском политехническом университете в Ташкенте. С 2021 года он работал начальником Управления научных исследований и инноваций Международного химического университета, где руководил развитием научно-исследовательской деятельности университета, реализацией инновационных проектов, а также работой по укреплению его научного потенциала.
Для справки: Технический университет Tosh Tech был создан в соответствии с Постановлением Президента Республики Узбекистан № ПП-274 от 8 сентября 2025 года.